• Redakcja IDEACTO

  • | 16.09.2019

Zrozumienie potrzeb i zachowań klienta końcowego przekłada się na biznesowy sukces projektu – coraz częściej wiedzą o tym przedsiębiorcy, temat jest też bliski twórcom oprogramowania. Dostarczenie rozwiązania cyfrowego wymaga zidentyfikowania ścieżek użytkownika, problemów, które produkt ma rozwiązywać, a także nawyków i sposobów korzystania z aplikacji internetowych (zarówno webowych jak mobilnych). 

Współpraca z software housem, który to rozumie, może oszczędzić zamawiającemu nie tylko sporo czasu i pieniędzy, ale także nieadekwatnego zaadresowania potrzeb rynku i wynikającej z tego porażki biznesowej.

Wiosną tego roku, dzięki współpracy z dwiema branżowymi organizacjami – SoDA i ITCorner – przebadaliśmy właścicieli i managerów kilkudziesięciu firm programistycznych, aby dowiedzieć się, jaką z ich punktu widzenia rolę pełni projektowanie UX w tworzeniu produktów cyfrowych. 

Celem badania było nie tylko określenie podejścia software house’ów do roli UX Designera w zespole projektowym oraz wskazanie jego miejsca w procesie tworzenia rozwiązań dla klientów. W ramach badania staraliśmy się też zdefiniować korzyści i problemy związane z posiadaniem w firmie własnego zespołu UX. Jednym z wątków była analiza możliwych scenariuszy w sytuacji braku projektowania UX podczas realizowania projektów, jak i samych przyczyn takiego stanu rzeczy.

Na ponad 60 stronach dostępnego od dziś e-booka przedstawiamy opracowanie 18. istotnych zagadnień. Oprócz analizy ankiet zadbaliśmy o dostarczenie czytelnikom perspektywy praktyków, którzy na co dzień kierują software house’ami. Eksperci podzielili się swoimi doświadczeniami i metodami radzenia sobie ze zmienną sytuacją na rynku oraz podejściem klientów. 

Dziękujemy naszym Partnerom – SoDA i ITCorner, Sponsorom – Nuvalu, Kancelarii Meritum oraz LeanSpin, a także Patronom Medialnym – BrandsIT i MamStartup – za pomoc i wsparcie w przygotowaniu tej publikacji.

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka!

Newsletter IDEACTOZawsze w czwartek. Co drugi czwartek.

UX Czwartek to lista inspirujących treści ze świata UX i eCommerce. Każdy subskrybent otrzyma za darmo (sic!) komplet naszych publikacji.

Newsletter