Usługi

Projektowanie UX i UI

Projektujemy serwisy internetowe, sklepy internetowe (eCommerce), procesy transakcyjne, aplikacje oraz intranety. Dostarczamy gotowy do wdrożenia zestaw produktów.

 • Projektujemy architekturę informacji (AI)
 • Dostarczamy makiety low i hi-fidelity (UX)
 • Realizujemy kompletne projekty graficzne (UI)
 • Zapewniamy wysokie UX przez badania z użytkownikami
IDEACTO

WWWWitamy!

IDEACTO to agencja UX&CRO z 12-letnim doświadczeniem. Specjalizujemy się w eCommerce. Dotychczas zrealizowaliśmy 400+ projektów i przepracowaliśmy 300 000+ godzin wspólnie z naszymi Klientami. Nasze realizacje wygrywały w konkursach Webstar Festival, Impactor, Efekton.

Ponad 400 zrealizowanych projektów

Z przyjemnością współpracowaliśmy

Proces projektowania UX i UI

Design Thinking

icon_05
Empathize

Prowadzimy badania i analizy, aby lepiej zrozumieć użytkownika

01
icon_04
Define

Określamy cele projektu, aby stworzyć właściwe rozwiązanie

02
icon_03
Ideate

Generujemy pomysły, aby uzyskać najszerszy zakres możliwości

03
icon_02
Prototype

Projektujemy makiety, aby łatwo wizualizować rozwiązanie

04
icon_01
Test

Testujemy z użytkownikami, aby dostarczyć najwyższą jakość

05

Na czym polega projektowanie UX/UI?

Świadczymy usługi z zakresu projektowania makiet (UX Design) oraz projektowania graficznego (UI Design) w oparciu o metodyki Design Thinking oraz User-Centered Design.

IDEACTO posiada ponad 12-letnie doświadczenie w projektowaniu interfejsu szczególnie w obszarze sklepów internetowych (eCommerce) dla klientów B2C oraz B2B.

Wykonaliśmy również wiele projektów UI w zakresie systemów dla branży finansowej – pracowaliśmy m.in. dla Eurobank, Nest Bank, Bank Pocztowy, ERIF, Getin Bank, Money.pl, PKO, Raiffeisen, Santander. Świetnie czujemy się w projektach zawierający w sobie procesy sprzedażowe.

Nasze doświadczenie zweryfikować można m.in. w serwisie Clutch, który publikuje rzeczywiste opinie o klientach agencji UX/UI. Clutch kwalifikuje IDEACTO w kategorii “Top UX Designers in Poland”. 

Dostarczamy projekty interfejsu o wysokiej użyteczności i współczynniku konwersji. Projekt zawiera interaktywne prototypy gotowe do wdrożenia przez zespół IT wybrany przez naszego klienta.

Współpracujemy również z wiodącymi Software House w Polsce – służymy wsparciem przy wyborze wykonawcy prac IT. Dotychczas realizowaliśmy wspólne projekty m.in. z Ragnarson, UNITY, WLC.

Większość naszych projektów (prototypów strony internetowej oraz projektów graficznych) powstaje w programie Figma. Na życzenie naszego klienta możemy również projektować w Adobe Photoshop, Adobe XD, Sketch oraz Axure.

W ramach realizowanych przez nas prac z obszaru analityka internetowa – będącego wsparciem w projektowaniu w oparciu o potrzeby użytkowników – wykorzystujemy systemy Google Analytics, Google Tag Manager, Google Optimize.

Projektowanie User Experience

Prototypujemy strony internetowe oraz realizujemy projektowanie UI w oparciu o potrzeby użytkowników. Nasz UX Design proces może zawierać m.in.:

 • Testy z użytkownikami
 • Persony
 • Customer Journey Map
 • Mapa Empatii
 • Projekty funkcjonalne (UX)
 • Projekty graficzne (UI)
 • Mapy myśli
 • Architektura informacji (AI)

Wdrożenie projektu UI

Zaprojektowany przez nas mockup strony internetowej jest gotowy do wdrożenia przez Software House wybrany przez klienta. Dotychczas współpracowaliśmy z wieloma partnerami IT w Polsce. Zapewniamy wsparcie i konsultacje na etapie wdrożenia.

Projektowanie sklepów internetowych powinno angażować zarówno naszych UX/UI Designerów jak i przedstawicieli klienta. Każdy z realizowanych przez nas projektów prowadzony jest przez dedykowanego Project Managera.

Prace wykonywane w zleconym projekcie dostosowywane są do jego specyfiki oraz założonego budżetu. Projekt może zawierać takie elementy jak analiza konkurencji, warsztat z klientem wraz z burzą mózgów, tworzenie architektury informacji (AI), prototypy niskiej dokładności (low-fidelity), testy z użytkownikami, czy badania z użytkownikami.

IDEACTO specjalizuje się także w przeprojektowaniu sklepów internetowych. Opis takiego procesu można znaleźć w opublikowanym przez nas e-booku.

Makieta funkcjonalna jest prototypem serwisu internetowego i wizualizuje rozmieszczenie elementów na podstronach w uproszczonej formie. Wyróżniamy makiety niskiej dokładności (low-fidelity) oraz makiety wysokiej dokładności (hi-fidelity) różniące się poziomem szczegółowości prototypowanego rozwiązania.

Na bazie makiety tworzony jest finalny projekt graficzny gotowy do wdrożenia. W niektórych z naszych projektów pomijamy etap projektowania makiet i przechodzimy od razu do pracy na projektach graficznych.

W IDEACTO wielokrotnie uczestniczyliśmy w przetargach na usługi UX Design organizowanych przez duże firmy i korporacje. Przeprowadzenie efektywnego procesu wyboru dostawcy w tym zakresie usług nie jest proste. Naszymi spostrzeżeniami dzielimy się w artykule o przeprowadzaniu przetargów na usługi UX/UI.

NASZE PROJEKTY

Ponad 300.000 przepracowanych godzin

Dlaczego projektowanie User Experience jest ważne?

Projektowanie UX czasami kojarzone jest wyłącznie z warstwą estetyczną projektów prowadzonych w cyfrowym środowisku a nie z wartościami biznesowymi. Na szczęście w internecie dostępnych jest wiele danych oraz statystyk z obszaru UX, które mogą wzmocnić argumentację do przeznaczenia budżetu na prace w obszarze projektowania User Experience.

 • ESPN zwiększyło dochód o 35% wyłącznie poprzez redesign strony głównej.
 • Time zanotował spadek współczynnika odrzuceń o 15% po wprowadzeniu modyfikacji funkcjonalnych w serwisie.
 • Walmart dzięki testom UX i wprowadzeniu zmian na karcie produktu zwiększył przychód ze sprzedaży on-line o 13%.
 • Evernote odnotował wzrost retencji użytkowników o 15% dzięki implementacji nowych funkcjonalności na podstawie wyników z badań użyteczności.

Korzyści z projektowania UX/UI

Pierwsze wrażenie użytkownika o serwisie internetowym jest w 95% przypadków oparte na UX Design, a około 70% e-biznesów upada ze względu na niski UX serwisu internetowego. Aż 94% użytkowników nie ufa przestarzałym interfejsom serwisów internetowych, a niemal połowa z nich jest sfrustrowaną złą optymalizacją na urządzeniach mobilnych.

Źródło: Truelist.co, Userzoom.com, Smallbizgenius.net, UXcam.com, Uxeria.com

Projektowanie User Experience pozwala również zredukować koszty naprawy błędów. Aż 50% czasu pracy IT może być stracone na naprawę błędów, które można było uniknąć przez prawidłowo zaprojektowane makiety UX. Sama naprawa błędów na etapie developmentu jest 10-krotnie droższa niż na etapie UX Design.

Źródło: Truelist.co, Userzoom.com, Smallbizgenius.net, UXcam.com, Uxeria.com

Realizowany przez nas redesign serwisów internetowych Nest Bank skutkowało podniesieniem współczynnika konwersji o 46% i obniżeniem współczynnika odrzuceń o 60%. W innym naszym projekcie – Vehiculum – nastąpił wzrost powracalności użytkowników o 231% przy jednoczesnym wzroście ilości nowych zapytań (leadów) o 226%.  

IDEACTO specjalizuje się w projektowaniu sklepów internetowych. Na bazie naszych wieloletnich doświadczeń stworzyliśmy zestaw wytycznych dla projektowania karty produktu w popularnych platformach eCommerce – Shopify, Prestashop i Magento

Zachęcamy również do zapozna się z cyklem naszych artykułów o tym jak dbać o konwersję w koszyku, projektować architekturę informacji, czy prototypować kartę produktu, stronę główną, listę produktów.