banner
  • Redakcja IDEACTO

  • | 07.06.2010

Agencja konsultingowa Ideacto opublikowała dokument zawierający szczegółowy opis narzędzi badań użyteczności stosowanych w firmie.

Dzięki Narzędziownikowi Użyteczności każdy może samodzielnie przeprowadzić testy użyteczności w profesjonalny sposób. Narzędziownik został stworzony jako zestaw gotowych do wykorzystania formatek, wraz z komentarzem.

Badanie użyteczności to kluczowy fragment procesu projektowania zorientowanego na użytkownika. Wypracowanie nawet luźnych standardów współpracy na tym polu będzie dużą korzyścią zarówno dla klientów jak i firm badawczo-projektowych. Mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy też do badań użyteczności te firmy, które dotychczas nie korzystały z dobrodziejstw testowania użyteczności. – mówi Joanna Kotala, odpowiedzialna za kierowanie działem usability w Ideacto.

Dokument opracowano w konsultacji ze specjalistami użyteczności także spoza Ideacto. W przyszłości dokument zostanie rozbudowany o opisy i formatki dla kolejnych narzędzi badawczych.

Sukces książki Usability w e-Biznesie oraz rosnące zainteresowanie szkoleniami usability to kolejne drogowskazy dla nas. Chcemy przede wszystkim pomagać firmom budować kompetencje w zakresie projektowania użytecznych produktów. Wraz z Narzędziownikiem Użyteczności uruchamiamy elektroniczne szkolenia z zakresu użyteczności. – dodaje Tomasz Karwatka, konsultant i partner w Ideacto.

Plik z Narzędziownikiem Użyteczności można bezpłatnie pobrać ze strony szkoleniausability.pl.