Dzień dobry lub dobry wieczór,
dla tych z Was, którzy nie mieli okazji zapoznać się poprzednim wydaniem newslettera, przypominamy, że rozpoczęliśmy nowy rozdział i UX Czwartek to od niedawna CX Czwartek.
Poszerzamy tematykę publikacji o kwestie produktowe i skupiamy się na prezentowaniu treści szeroko zorientowanych na produkt.
W dzisiejszym wydaniu przygotowaliśmy dla Was zestawienie artykułów, w których przeczytacie o:
- wsparciu AI w systemach CRM
- dobrych praktykach w projektowaniu tabel
- świadomej konsumpcji i jej wpływu na środowisko.
Zapraszamy do lektury i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Wsparcie AI w systemach CRM
Słowa kluczowe: automatyzacja, personalizacja, AI
Na blogu HubSpot polecamy Waszej uwadze tekst o integracji AI w CRM. AI znacząco podnosi wydajność narzędzi CRM poprzez automatyzację powtarzalnych zadań, takich jak wprowadzanie danych, planowanie czy przypomnienia o follow-upach. Dzięki temu można skupić się bardziej na strategicznych działaniach i zaangażowaniu klientów, co ostatecznie zwiększa produktywność. CRM zasilane AI mogą analizować ogromne ilości danych, dostarczając głębszych wglądów i bardziej dokładnych prognoz. To pomaga w personalizowaniu interakcji, zrozumieniu potrzeb klientów i przewidywaniu ich przyszłego zachowania, co prowadzi do ich lepszego zadowolenia i wzmocnienia lojalności. Narzędzia AI w CRM umożliwiają podejmowanie bardziej świadomych decyzji w oparciu o analizę danych w czasie rzeczywistym i trendy. Funkcje takie jak analiza predykcyjna i ocena leadów pomagają zespołom sprzedaży priorytetyzować możliwości o najwyższym potencjale, poprawiając ogólną wydajność sprzedaży i generowanie przychodów.
Dobre praktyki projektowe - tabele
Słowa kluczowe: czytelność, responsywność, funkcjonalność
Na blogu UXPin czytamy o dobrych praktykach związanych z projektowaniem tabel. Ważne jest, aby upewnić się, że tabele są łatwe do odczytania - warto zwrócić uwagę na czytelne czcionki, tworzenie separacji między elementami i zachowanie spójności. Ustalenie wyraźnej hierarchii wizualnej pozwala na skutecznie różnicowanie danych. Powinno się projektować tabele, które dostosowują się do różnych urządzeń i rozmiarów ekranów oraz priorytetyzować dostępność, używając odpowiednich elementów HTML i atrybutów wspierających np. czytniki ekranowe.
Wpływ e-commerce na środowisko
Słowa kluczowe: e-commerce, UX, zachowania zakupowe
Artykuł na stronie Smashing Magazine omawia znaczenie projektowania zrównoważonych doświadczeń e-commerce poprzez celowe wprowadzanie różnego rodzaju przeszkód, które zachęcają do bardziej świadomej konsumpcji. W tekście podkreślono, że tworzenie równowagi między wygodą a świadomym podejmowaniem decyzji może pomóc w zmniejszeniu nadmiernej konsumpcji i jej wpływu na środowisko. Dzięki wdrażaniu strategii takich jak przejrzysta informacja o zrównoważoności produktów, zachęcanie do napraw i ponownego użycia oraz projektowanie na długowieczność, platformy e-commerce mogą promować bardziej odpowiedzialne zachowania zakupowe. Artykuł również podkreśla potrzebę edukowania konsumentów na temat zrównoważonych praktyk i oferowania opcji zgodnych z ekologicznymi wartościami. Ostatecznie celem jest stworzenie bardziej zrównoważonego ekosystemu e-commerce, który przynosi korzyści zarówno środowisku, jak i konsumentom.
Lepsza jakość filtrowania
Słowa kluczowe: filtrowanie, nawigacja, e-commerce
Baymard Institute omawia w swoim artykule zalety stosowania wizualnych filtrów w bardziej wyraźnym wyróżnianiu cech produktów w e-commerce. W tekście podkreślono, że takie filtry są nie tylko estetyczne, ale także znacznie ułatwiają użytkownikom nawigację i szybkie znalezienie pożądanych produktów. Wskazano również, że wizualne filtry redukują czas potrzebny na podejmowanie decyzji zakupowych oraz zwiększają satysfakcję klientów. Dobrze zaprojektowane filtry mogą znacząco poprawić doświadczenia zakupowe, zwłaszcza w przypadku sklepów internetowych oferujących szeroką gamę produktów. Zaleca się także, aby firmy skupiły się na przejrzystości, konsystencji i intuicyjności w implementacji takich rozwiązań.