Zastanawialiście się kiedyś, jak projektować funkcje w sposób naturalny i intuicyjny, unikając nadmiernej złożoności? W pierwszym artykule znajdziecie więcej wskazówek na ten temat. Podrzucamy również tekst zbierający najlepsze praktyki w projektowaniu karuzeli. Na koniec zapraszamy do lektury artykułu o prowadzeniu sesji kreatywnych z użytkownikami.
Jak tworzyć nieuniknione doświadczenia użytkownika?
Słowa kluczowe: intuicyjność, doświadczenie, projektowanie
Na początek polecamy artykuł podkreślający znaczenie projektowania produktów w sposób, który sprawia, że funkcje stają się naturalną częścią doświadczenia użytkownika, a nie odrębnymi elementami wymagającymi nauki. Zamiast dodawać kolejne funkcje jako oddzielne moduły, warto integrować je w sposób, który harmonizuje z istniejącym sposobem pracy użytkownika, minimalizując potrzebę adaptacji. Skupienie się wyłącznie na dodawaniu nowych funkcji może prowadzić do złożoności i przeciążenia użytkownika. Lepszym podejściem jest tworzenie spójnych i intuicyjnych doświadczeń, które ułatwiają osiąganie celów bez zbędnego wysiłku.
Najlepsze praktyki w projektowaniu karuzeli
Słowa kluczowe: karuzela, projektowanie, nawigacja
Artykuł prezentuje praktyczne wskazówki, jak projektować karuzele w interfejsach użytkownika, aby były funkcjonalne i intuicyjne. Karuzele mogą przyciągać uwagę, ale nie zawsze są efektywne. Ważne jest, by używać ich wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście wspierają cel projektu. Slajdy powinny zawierać klarowne, zwięzłe informacje i umożliwiać użytkownikowi łatwe przyswojenie treści. Projektowanie intuicyjnych przycisków nawigacyjnych, takich jak strzałki czy punkty, ułatwia obsługę. Więcej wskazówek znajdziecie w tekście.
Jak skutecznie prowadzić sesje kreatywne?
Słowa kluczowe: współtworzenie, projektowanie, warsztaty
Artykuł na portalu UX Magazine opisuje, jak skutecznie projektować i prowadzić sesje kreatywne z udziałem użytkowników. Zaangażowanie użytkowników w proces projektowy jest ważne i można to osiągnąć poprzez włączenie ich w warsztaty pozwalające lepiej zrozumieć ich potrzeby i perspektywy. Praca w małych grupach nad prototypami oraz zbieranie opinii od szerszego grona uczestników umożliwia iteracyjne doskonalenie pomysłów i budowanie konsensusu w zespole projektowym.