Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.
Może Cię zainteresuje...
Best Practices for eCommerce
Ponad 200 rekomendacji poprawy UX/UI dla e-sklepów
Szanse i zagrożenia PSD2 w Polsce
Systematyzacja wiedzy o PSD2 pogłębiona o komentarze eksperckie
UX 4 Managers
Praktyczny poradnik, z tego, co ważne w UX
Jak przeprojektować e-commerce
Opis procesu redesign platform sprzedażowych
# 108 UX Czwartek
Zawsze co drugi czwartek inspirująca dawka treści o UX i produktach
Jak sprzedawać więcej dzięki UX
Praktyczne wskazówki oparte na danych i przykładach
Rozwijaj swoje umiejętności projektowe i bądź na bieżąco z trendami w projektowaniu doświadczeń.
W dzisiejszym newsletterze przyglądamy się zaufaniu – jak je budować słowami, strukturą zespołu i odpowiedzialnym designem.
Dzisiejsze zestawienie to próba spojrzenia na naszą pracę w szerszej perspektywie. Dlatego śledzimy ewolucję Internetu, podglądamy pracę badaczy UX na drugiej półkuli oraz zerkamy na nadchodzące trendy w projektowaniu. Przy okazji sprawdzamy, czym charakteryzuje się czysty design oraz jak SEO może wpływać na wyszukiwanie głosowe. W Światowym Dniu Rzucaniu Palenia Tytoniu dorzucamy też dodatkowy tekst* z uzależnieniami w tle.
Dzisiaj Dzień Taniego Wina, jednak nie sugerujemy, żeby kierować się powiedzeniem klasyka, że “alkohol niszczy szare komórki, ale te najsłabsze; wtedy w mózgu pozostaje tylko elita”. Zwłaszcza że świętując z głową pewnie znajdziecie czas na lekturę tekstów z dzisiejszego zestawienia. Ich autorzy poruszają kwestie decyzji projektowych opartych na modelach mentalnych, wiedzy domenowej i uporządkowanych wymaganiach. Jest również garść porad w kontekście estetyki oraz neutralności interfejsów.
Pogoda może nie jest optymalna, ale co począć kiedy Dzień Bez Skarpetek wypada w październiku. Jeśli dzięki temu oszczędziliście sobie dzisiaj frustrującego szukania pary dla samotnej skarpetki, macie więcej czasu na lekturę tekstów z naszego zestawienia. Poczytajcie o koncepcjach psychologicznych leżących u podstaw projektowania oraz sposobach na zwiększenie dostępności i szukanie inspiracji podczas projektowania interfejsów. Nie zabrakło tematu etyki projektanta UX oraz propozycji lektur.
Jeśli macie za sobą ciężki dzień w pracy albo nadprogramowe stanie w korkach, pewnie ucieszy Was możliwość poświętowania z okazji Dnia Wanny. Ciepłą kąpiel możecie urozmaicić lekturą tekstów z naszego zestawienia, zainspirowanego tegoroczną edycją Service Design Days. Oprócz krótkiej relacji ze wspomnianego wydarzenia, znajdziecie dzisiaj uwagi na temat analizy wymagań biznesowych i potrzeb użytkowników, przykłady aplikacji wykorzystujących nowoczesne technologie w codziennym życiu oraz kolejną garść porad na temat języka komunikacji.
Dzień Spadającego Liścia obchodzimy dzisiaj wspólnie z Międzynarodowym Dniem Języków Migowych. W naszym dzisiejszym zestawieniu znajdziecie sporą dawkę tekstów o komunikacji – w kontekście tworzenia treści marketingowych, analizy nastrojów potencjalnych klientów, ale też otrzymywania feedbacku i udzielania opinii na temat projektów. Jest również garść porad na temat podsumowywania wyników badań i esej o przyszłości naszego zawodu.
Dzień Recyklingu Baterii proponujemy połączyć dzisiaj z obchodami Międzynarodowego Dnia Urody. Jeśli baterie wylądowały już we właściwym pojemniku, a maseczki na twarzach, to zapraszamy na dzisiejsze zestawienie tekstów. Poczytajcie o trendach w budowaniu świadomości marki, nawigacji i przypinaniu elementów UI na stronach internetowych oraz zmniejszaniu frustracji związanej z przerwami w przepływie pracy. Jest też esej o naruszeniach prywatności w sieci, a na koniec dodatek nawiązujący do jednego z dzisiejszych świąt.
W Międzynarodowym Dniu Psa dedykujemy wpis czworonogom, które dbając o nasze dobre samopoczucie i kondycję fizyczną wspierają codzienną pracę w Ideacto. W przerwach między spacerami a rozpieszczaniem naszych pupili wyszperaliśmy teksty o niezbędnych umiejętnościach i etyce w pracy projektanta UX, wsparciu procesu projektowego przez specjalistów danej dziedziny oraz o specyfice tworzenia cyfrowych narzędzi edukacyjnych. Nie zabrakło też prezentacji projektów nawiązujących do dzisiejszego święta.
Wracamy po nieco dłuższej, wakacyjnej przerwie prosto na Dzień Pracoholika. Z tej okazji na grafice znajdziecie dzisiaj odniesienia do dwóch świąt, za to w telegraficznym skrócie prezentujemy wyszperane w sieci teksty. Jest spora porcja uwag na temat procesów projektowania doświadczeń, audyt aplikacji streamingowych na smartfony oraz artykuł o wpływie projektowania na zrównoważony rozwój globalnej sieci.
W Dniu Mango mamy zdrową i smaczną przekąskę dla szarych komórek, czyli teksty wyszperane ostatnio w sieci. Dowiecie się z nich między innymi, co myślą o swoim zawodzie projektanci UX, jak organizować współpracę w zespołach tworzących produkty cyfrowe, czym zajmują się front-end deweloperzy oraz czy łatwo jest przygotować design system w dużej organizacji. Nie zabrakło też refleksji nad relacją między projektantem UX a sztuczną inteligencją.
Od 3 lat wysyłamy do ponad 6000 czytelników przegląd najciekawszych artykułów ze świata UX
Rosnąca liczba miejsc pracy w branży IT oraz kusząca perspektywa pracy w przyjaznym otoczeniu, dającym możliwość rozwoju, jest w ostatnich latach powodem wzrostu zainteresowania tematem: projektowanie UX. Niektórzy traktują ten zawód jako dobry sposób na zmianę pracy na bardziej kreatywną, dającą więcej możliwości rozwiązywania ciekawych problemów.
Analiza danych polega na wyciągnięciu wniosków z istniejących danych (np. dotyczących wąskiej grupy badanych osób), a następnie przełożenie wyników na szerszy kontekst (np. całą grupę docelową). Dane takie zbierać można za pomocą m.in. sondaży, sortowania kart, testów A/B, badań UX.
Nasz grafik postanowił uwiecznić aż 4 święta, w tym Światowy Dzień Ośmiornicy – spróbujcie odkodować pozostałe. Po takiej rozgrzewce proponujemy Wam teksty o planowaniu swojej kariery projektanta UX, tworzeniu briefu dla witryny internetowej oraz metodach testów z udziałem użytkowników. W części praktycznej zmierzcie się z tabelami na urządzeniach mobilnych oraz zerknijcie na powracające trendy w projektach graficznych.
Projektant w swojej pracy staje przed niekiedy trudnym wyzwaniem w postaci wyboru idealnego narzędzia pracy. Takiego, w którym on sam będzie się sprawnie poruszał, ale i takiego, w którym odnajdą się jego klienci. Na rynku powstały i nadal powstają nowe narzędzia, których twórcy cały czas próbują odpowiedzieć na potrzeby twórcy. Chcemy zaprezentować Wam listę podstawowych programów, którymi posługują się projektanci UX oraz UI.
Świat celebruje dziś wszystko, co „morskie” w ramach World Maritime Day – my wracamy z połowu tekstów do dzisiejszego zestawienia. Znajdziecie w nim garść statystyk dla projektantów stron internetowych, uwagi na temat współpracy zespołu UX i programistów oraz zestawienie wskaźników satysfakcji klientów. Do tego sporo porad na temat doboru kolorów przy wizualizacji danych oraz dla początkujących twórców chatbotów.
Shopify to platforma, z której korzysta ponad milion sklepów z całego świata. Działa od 2006 roku i od tego czasu stała się już liderem na rynku platform e-commerce. Shopify daje właścicielom sklepów wiele możliwości – od pomocy przy tworzeniu marki, przez założenie sklepu, aż po jego promocję na różnych serwisach i zarządzanie nimi.