Używamy plików "cookies" do analizy ruchu użytkowników oraz remarketingu. Szczegółowe informacje znajdują się w Polityce Prywatności.
Może Cię zainteresuje...
Best Practices for eCommerce
Ponad 200 rekomendacji poprawy UX/UI dla e-sklepów
Szanse i zagrożenia PSD2 w Polsce
Systematyzacja wiedzy o PSD2 pogłębiona o komentarze eksperckie
UX 4 Managers
Praktyczny poradnik, z tego, co ważne w UX
Jak przeprojektować e-commerce
Opis procesu redesign platform sprzedażowych
# 108 UX Czwartek
Zawsze co drugi czwartek inspirująca dawka treści o UX i produktach
Jak sprzedawać więcej dzięki UX
Praktyczne wskazówki oparte na danych i przykładach
Rozwijaj swoje umiejętności projektowe i bądź na bieżąco z trendami w projektowaniu doświadczeń.
W dzisiejszym newsletterze przyglądamy się zaufaniu – jak je budować słowami, strukturą zespołu i odpowiedzialnym designem.
Rozwój sztucznej inteligencji w projektowaniu doświadczeń użytkownika i interfejsów zapowiada zmierzch tradycyjnych metod i narzędzi. AI otwiera przed nami możliwości, które jeszcze do niedawna wydawały się być zarezerwowane dla science fiction. W IDEACTO wierzymy, że zrozumienie i wykorzystanie narzędzi AI w projektowaniu UX to klucz do stworzenia bardziej intuicyjnych i dostępnych produktów cyfrowych. To podejście nie tylko przyspiesza procesy projektowe, ale także wzbogaca je o niezwykłą głębię analityczną i twórczą elastyczność.
W dzisiejszym newsletterze odkrywamy tajemnice tego, jak Airbnb stało się liderem w projektowaniu UX, które z dostępnych na rynku narzędzi do przeprowadzania badań warto wziąć pod uwagę oraz podrzucamy praktyczny przewodnik projektowania produktów skierowanych do dzieci.
W erze cyfrowej dostępność stron internetowych rozumiana jako przygotowanie narzędzi cyfrowych pozwalające na korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnościami staje coraz bardziej fundamentalnym prawem. Audyty WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) pełnią kluczową rolę w ocenie, jak strony internetowe i aplikacje mobilne są dostępne dla użytkowników z różnymi potrzebami. Dodatkowo, kontekst prawny, wynikający z dyrektywy Unii Europejskiej, nakłada na właścicieli stron internetowych konieczność zapewnienia dostępności cyfrowej, co podkreśla potrzebę zgodności z międzynarodowymi standardami WCAG.W tym wpisie przyjrzymy się różnym narzędziom online, które umożliwiają szybkie i efektywne audyty dostępności, pomagając organizacjom w spełnieniu międzynarodowych standardów WCAG.
W dzisiejszym dynamicznym świecie online, konieczność utrzymania wysokiej jakości użytkowej e-sklepu jest kluczowa dla sukcesu biznesowego. Wraz z nadejściem wiosny, przedsiębiorcy e-commerce powinni rozważyć nie tylko odświeżenie swoich ofert, ale również gruntowny przegląd swoich e-sklepów. Jednym z kluczowych narzędzi w doskonaleniu doświadczenia użytkownika w e-commerce jest audyt UX. W poniższym artykule omówimy kroki niezbędne do skutecznego audytu e-sklepu. Zanim jednak zabierzemy się za praktyczne wskazówki dotyczące przeprowadzania audytu e-sklepu, zastanówmy się, czym dokładnie jest audyt UX.
Mamy nadzieję, że w samym środku trwających ferii zimowych i szaleństw na stokach narciarskich, znajdziecie chwilę na pierwszy lutowy UX Czwartek, w którym polecamy najbardziej interesujące artykuły z branży UX.
18 stycznia - Dzień Kubusia Puchatka 🍯 Dzisiejszy dzień to hołd dla A.A. Milne'a, autora opowiadań o Kubusiu Puchatku, który urodził się tego dnia 1882 roku. Opowiadania o przygodach misia o bardzo małym rozumku i innych postaci zamieszkujących Stumilowy Las są ponadczasowe a każdy z nas, niezależnie od wieku, z pewnością jest w stanie znaleźć w nich wartościowe lekcje życiowe. A dzisiejszy UX Czwartek, może nie do końca tak zabawny i pouczający, jak historie o małym misiu, ale za to pełen ciekawostek i inspiracji z branży UX!
Nowy rok, nowe wyzwania w UX. W pierwszym tegorocznym wydaniu naszego newslettera przyglądamy się prognozom i przytaczamy Wam teksty m.in. o tym, jakie kluczowe trendy w UX oraz w projektowaniu zdominują (lub nie) nadchodzący rok. Świętujemy również Dzień Spaghetti, który wypada akurat dziś 🍝
Dzisiejsze wydanie newslettera to ostatni UX Czwartek w tym roku. Korzystając z nadchodzącego świąteczno-noworocznego czasu, mamy nadzieję, że podobnie jak my, będziecie mieć okazję do złapania chwili oddechu i nabrania sił potrzebnych do stawiania czoła nowym wyzwaniom. Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek z branży UX do przeczytania zanim wszyscy udamy się na zasłużony odpoczynek 🙂
Przed Wami ostatni listopadowy wpis z poleceniami artykułów z branży UX. W dzisiejszym zestawieniu przeczytacie m.in. o wyzwaniach w tworzeniu animacji spełniających kryteria dostępności, raporcie od UX Collective oraz korzystaniu z mocy projektowania przez zespół Slacka.
Od 3 lat wysyłamy do ponad 6000 czytelników przegląd najciekawszych artykułów ze świata UX
Rosnąca liczba miejsc pracy w branży IT oraz kusząca perspektywa pracy w przyjaznym otoczeniu, dającym możliwość rozwoju, jest w ostatnich latach powodem wzrostu zainteresowania tematem: projektowanie UX. Niektórzy traktują ten zawód jako dobry sposób na zmianę pracy na bardziej kreatywną, dającą więcej możliwości rozwiązywania ciekawych problemów.
Analiza danych polega na wyciągnięciu wniosków z istniejących danych (np. dotyczących wąskiej grupy badanych osób), a następnie przełożenie wyników na szerszy kontekst (np. całą grupę docelową). Dane takie zbierać można za pomocą m.in. sondaży, sortowania kart, testów A/B, badań UX.
Nasz grafik postanowił uwiecznić aż 4 święta, w tym Światowy Dzień Ośmiornicy – spróbujcie odkodować pozostałe. Po takiej rozgrzewce proponujemy Wam teksty o planowaniu swojej kariery projektanta UX, tworzeniu briefu dla witryny internetowej oraz metodach testów z udziałem użytkowników. W części praktycznej zmierzcie się z tabelami na urządzeniach mobilnych oraz zerknijcie na powracające trendy w projektach graficznych.
Projektant w swojej pracy staje przed niekiedy trudnym wyzwaniem w postaci wyboru idealnego narzędzia pracy. Takiego, w którym on sam będzie się sprawnie poruszał, ale i takiego, w którym odnajdą się jego klienci. Na rynku powstały i nadal powstają nowe narzędzia, których twórcy cały czas próbują odpowiedzieć na potrzeby twórcy. Chcemy zaprezentować Wam listę podstawowych programów, którymi posługują się projektanci UX oraz UI.
Świat celebruje dziś wszystko, co „morskie” w ramach World Maritime Day – my wracamy z połowu tekstów do dzisiejszego zestawienia. Znajdziecie w nim garść statystyk dla projektantów stron internetowych, uwagi na temat współpracy zespołu UX i programistów oraz zestawienie wskaźników satysfakcji klientów. Do tego sporo porad na temat doboru kolorów przy wizualizacji danych oraz dla początkujących twórców chatbotów.
Shopify to platforma, z której korzysta ponad milion sklepów z całego świata. Działa od 2006 roku i od tego czasu stała się już liderem na rynku platform e-commerce. Shopify daje właścicielom sklepów wiele możliwości – od pomocy przy tworzeniu marki, przez założenie sklepu, aż po jego promocję na różnych serwisach i zarządzanie nimi.